دسته بندی هاطلا و جواهرات

سنگ های ماه تولد

جدول سنگ های ماه تولد بر اساس جداول جهانی

الماس        Diamond

زمرد         EmERALD

مروارید      Perie

فروردین March

اردیبهشت     April

خرداد        may

یاقوت سرخ    Rubis

زبرجد        Topaze foree

یاقوت کبود     Sapphire

تیر      June

مرداد        July

شهریور       August

اوپال        opal

توپاز        Topaz

فیروزه       TuRQuolse

مهر      Septamber

آبان     October

آذر      November

گارنت   

آمیتیست AmETHyst

اکرامارین AQuAmARINE

دی       Dedember

بهمن         January

اسفند        Febuary

جدول بالا بر اساس طالع بینی نجومی و بر گرفته از فرهنگ های مختلف در سر تا سر دنیا می باشد نا گفته نماند که هر ماه دارای سنگ های متفاوتی است که در ذیل به صورت جداگانه به آن می پردازیم. دانش ارتعاشات و نیروی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و طالع بینی و علوم ماوراء الطبیعه از گذشته دور تا به امروز در کنار بشر وجود داشته و اهمیت علم نجومی در طالع و جایگاه سنگ ها در تاریخ ثبت شده است.

تمام تلاش ما در گالری عقیق گرد آوری اطلاعات و دانسته ها در جهت استفاده شما عزیزان می باشد.

سنگ های ماه تولد فروردین ماه

اصلی ترین سنگ ماه تولد فروردین الماس است، علاوه به آن سنگ های جاسپر توپاز زرد سنگ خون یاقوت کبود و آکوامارین هم در دسته ماه متولد فروردین قرار می گیرند.

 

خصوصیات متولدین فروردین:

 • نشان: قوچ
 • سیاره : مریخ
 • عنصر : آتش
 • ناحیه حساس بدن: سر
 • طبع: گرم و خشک

الماس

درخشش عالی و سختی بیش از حد از خصوصیات الماس است که در طیف رنگی سفید زرد نارنجی، آبی سبز یا بی رنگ و به ندرت صورتی وجود دارد که کاربرد آن در صنایع جواهر سازی و یا صنعت سمباده های ساینده استفاده می شود و بزرگترین معادن آن در آفریقای جنوبی و هند یافت می شود رنگ الماس ها با قرار گرفتن در بازتاب سفید آبی سبز یا زرد نشان می دهند و بلور های آن معمولاً 8 یا 12 وجهی هستند.

الماس رسانا است و برق و حرارت را به خوبی از خود عبور می دهد هم چنین واحد وزن کردن الماس قیراط است (یک قیراط معادل یک پنجم گرم است)

در سنگ درمانی با الماس این گوهر قادر است چاکراهای قلب (چهارم) چشم سوم (چاکرای ششم) و تاج (هفتم) را تقویت می کند و پرورش می دهد هم چنین الماس ضد افسردگی و ناراحتی است.

سنگ خون: (حجر الدم) (Heliotrope)

سنگ خون یا یشم طلایی نوعی از سنگ عقیق سبز می باشد که در سطح آن لکه هایی از جنس یشم قرمز دیده می شود نوع سبز آن پلاسما نام دارد و برای حکاکی بسیار مناسب است.

خواص این سنگ به صورت کلی بدن را سم زدایی کرده و در بیشتر سطوح شروع به جوان سازی می کند هم چنین در غلبه و بر طرف ساختن افسردگی و دردهای عاطفی بسیار موثر و مفید می باشد.

سنگ جاسپر: (Jasper)

مجموعه ای از کوارتزهای ریز بلورین یا مواد معدنی دیگر گفته می شود از خواص این گوهر بالا بردن بردباری انسان است باعث جذب بهتر آهن در بدن شده – رفع مشکلات کبدی، درمان یبوست و گردش خون بهتر می شود.

سنگ یاقوت کبود: (Sapphire)

یک گوهر گران بها که متشکل از اکسید آلومینیوم با مقادیر کمی از عناصر آهن کروم یا منیزیم است رنگ این سنگ به طور معمول آبی است اما یاقوت کبود طبیعی در رنگ های زرد، بنفش ، نارنجی و سبز نیز وجود دارد استفاده از این سنگ در درمان بیماری هایی نظیر سر گیجه خون ریزی و بیماری های قلب و عروق می باشد خواص این سنگ برای چاکرای ششم بسیار موثر است هم چنین برای افزایش رزق و روزی در زندگی بسیار موثر می باشد.

سنگ آکوامارین: (Aquamarine)

آکوامارین در زبان لاتین به معنی آب دریا می باشد و با ارزش ترین نوع آن با شفافیت روشن خالص و رنگ آبی با اندکی ته رنگ سبز مایل به آبی ترکیب شده می باشد آکوامارین مناسب ترین هدیه اولین صبحانه برای عروس توسط داماد برای شروع زندگی می باشد و عشق را در زوج های متأهل دوباره احیا می کند.

سنگ کوپاز زرد:

این سنگ به شکل بلورهای منشوری در سنگ های گرانیتی به همراه تورمالین- بریل و فلوریت قابل مشاهده می­باشد خواص این سنگ ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای سوم- نیرو بخشی به کل بدن هم چنین با خود واقعیت و حکمت را به همراه می آورد و موجب تقویت ایمان و خوش بینی است و کمک رسانی به اتحاد ذهن و روح و روان و حفظ شخص در مقابل حسادت و بیماری کارایی دارد.

 

سنگ های ماه تولد اردیبهشت ماه

زمره به عنوان بهترین سنگ ماه اردیبهشت می باشد هم چنین گارنت آونتورین مالاکیت سبز یاقوت آبی روشن کوارتز صورتی سنگ مرجات کهربا و فیروزه که هر یک دارای انرژی و خواص بی نظیری هستند که متولدین این ماه می توانند از آن بهره مند شوند ضمناً این ماه بیشتری تنوع سنگ تولد را دارد.

خصوصیات متولدین اردیبهشت

 • نشان: گاو 
 • سیاره: ونوس
 • عنصر وجود: خاک
 • رنگ: صورتی
 • عضو حساس: گردن
 • فلز: مس برنج نقره

زمرد :

بهترین نوع شناخته شده بدیل است و رنگ سبز آن به دلیل کروم و آهن است معدن کلوپاترا واقع در حوالی دریای سرخ قدیمی ترین معدن استخراج زمرد بوده است نور سبز بی نظیر زمرد از ترکیب طیف های طلایی و آبی تشکیل شده است که طبق روانشناسی رنگ ها باعث افزایش خلاقیت در ذهن می شود چنان چه زمرد را در دهان خود قرار دهید دندادن ها را تقویت می کند و از بین برنده انرژی های منفی چشم است هم چنین زمرد سنگ عاطفی بوده است که عشق بین زوجین را تقویت و گسترش می دهد.

آونتورین: Aventurine

آونتورین سنگ خوش یمن اردیبهشت ماه می باشد که معمولاً به رنگ سبز قابل مشاهده است اما ممکن است در رنگ های صورتی- زد- نارنجی- سفید آبی هم دیده شود این سنگ از نوع نیمه شفاف کوارتز است خواص این سنگ از بین بردن اضطراب و استرس و افسردگی و موجب افزایش شانس و ایجاد فرصت های مناسب است از این سنگ به بهبود در بیماری های التهابی و پوستی کمک می کند و باعث از بین رفتن آلرژی و میگرن شده بینایی را بهبود می بخشد و برای مشکلات روده ای و گوارشی مفید است.

سنگ گارنت: (Garnet)

نام گروهی از کانی های سیلیکاتی می باشد که مقادیر نا چیزی منیزیم، کلسیم یا آهن را دارا می باشد این گونه از سنگ انواع مختلفی به رنگ­های زرد کم رنگ تا قرمز پر رنگ و سبز کم رنگ تا سبز سیر وجود دارد خواص گارنت اعتقاد بر این است که باعث عشق و وفاداری موفقیت عزت نفش و ثبات می شود و از قرار معلوم در توانمندی جنسی و باروری کمک می کند هم چنین موجب تقویت دیواره سرخ رگ و بهبود قائدگی زنان و جلوگیری از پیشرفت سرطان در مراحل ابتدایی نیز می شود.

سنگ مالاکیت سبز: (MALACHITE)

مالاکیت را نیز یک سنگ مخصوص ماه اردیبهشت می نامند که دارای رنگ سبز با رگه هایی نواری و حلقه هایی موازی می باشد خواص این سنگ شامل افزایش انرژی های مثبت کاهش عوارض و مشکلات پس از زایمان و برا چاکرای قلب مفید است و هم چنین به بهبود بیماریهایی هم چون آسم و ورم مفاصل کمک می کند.

سنگ مرجان: (CORAL)

سنگ مرجان در واقع جزء دسته جانوران و گیاهان دریایی طبقه بندی می شود و دارای بدنی لول شکل و درخت گونه و تو خالی می باشد مرجان ها دارای خطوطی در طول و گره هایی بر روی شاخه های خود هستند سنگ مرجان نماد قدرت و انرژی حیاتی می باشد هم چنین برای حفاظت از چشم زخم استفاده می شود مرجان قرمز کم رنگ و رنگ پریده خواهد شد هم چنین موجب افزایش گردش خون و بر انگیخته کننده همه اعضای بدن می باشد.

سنگ کوارتز صورتی : (RieQuARTZ)

این نوع کوارتز در رنگ های صورتی کم رنگ سرخ گلی تا گلی پر رنگ پیدا می شود وجود عنصر منگنز و تیتانیوم باعث رنگ گلی این سنگ است برای هر موضوعی که نیاز به بهبود عاطفی دارد مورد استفاده قرار می گیرد و از خواص عاطفی این سنگ می توان به ترمیم احساسات درونی آسودگی غم و غصه رفع احساس تنهایی افزایش حس گذشته و آرامش درونی اشاره کرد.

سنگ کهربا (AmBER)

یکی از عجیب ترین سنگ های ماه تولد اردیبهشت است که از صمغ فسیل شده برخی از درختان سوزنی برگ است که به صورت شیشه سان یافت می شود و هم به صورت شفافی و طیف رنگی آن معمولاً زرد یا قهوه ای است به همین دلیل آن را در روغن می جوشانند تا حباب ها با روغن پر شوند کهربا انسان را از انرژی های منفی مانند چشم زخم یا نظر بَر محفوظ داشته سحر و جادو را دفع می کند ارتشاعات بالای کهربا باعث تسویه و پاک کردن سیستم بدن می شود کهربا سنگی مناسب برای مدیتیشن و موجب گرمی دادن به قسمت های سرد بدن است.

سنگ فیروزه: TuRquoise

فیروزه سنگی که از آبی تا سبز آبی یافت می شود و تفاوت رنگ آن در آهن و مس آن ارزش گذاری می شود فیروزه به عنوان سنگی با قدرت های فرو رونده شهرت دارد هنگامی که در مقابل بیماری قرار می گیرد بیماری را درون سنگ کشیده بنابراین رنج و درد را از بین می برد اگر فیروزه به عنوان هدیه داده شود ثروت و شادی را به گیرنده خواهد داد این سنگ سنگ خوش اقبالی هست و برای پیشرفت محبت علم و هنر مفید می باشد.

 

  سنگ های ماه خرداد ماه

مروارید اصلی ترین سنگ ماه تولد خرداد می باشد سنگ های مون استون یاقوت سبز سیترین الکساندریت چشم ببر و زمرد نیز متعلق به متولدین خرداد می باشد.

خصوصیات متولدین خرداد [نشان: دو پیکر     سیاره: عطارد     رنگ: زرد    عنصر: باد    بهترین ماه جهت ازدواج: آذر]

سنگ مروارید: (Pearl)

عامل ایجاد سنگ مروارید صدف دو کفه ای می باشد که قادر به تولید مروارید هستند که در آب دریا زندگی می کنند هنگامی که یک شبی خارجی وارد صدف می شود صدف ها برای دفاع از خود و کم کردن آزار شبی خارجی شروع به پیچیدن پوسته ای به دور آن می کند مروارید ملموس ترین تشبیه برای تکامل است به علت وجود املاح معدنی نظیر کلسیم پروتئین و غیره که از منشأ اصلی به مروارید رسیده است مروارید دارای انرژی درمانی می­باشد.

سنگ مون استون: Moon Stone

این سنگ دارای تلألوهای آبی رنگ است اگر در مقابل اشعه ایکس قرار بگیرد رنگ سفید تا بنفش در آن قابل مشاهده است از خواص این سنگ باعث رشد و قدرت درونی می شود و آرامش را به زندگی شما هدیه می کند باعث خروج سموم از بدن می شود و عملکرد کبد را بهبود می بخشد و برای کم خوابی توصیه می شود.

سنگ یاقوت سفید:

در اصل یاقوت سفید یاقوتی بی رنگ است که قیمت آن از الماس بسیار کم تر است و در رده سختی سنگ ها بعد از الماس در رده دوم قرار می گیرد این سنگ در مدیتیشن کاربرد دارد و هم چنین انرژی های شعیف مغز را تقویت می کند یاقوت سفید تومورهای غده هیپوفیز را تحریک می کند و در درمان اختلالات خون مفید است و خون ریزی بیش از حد را کاهش می دهد و تقویت کننده رگ ها می باشد.

سنگ سیترین:

به رنگ های زرد- زرد پر رنگ و زرد مایل به قهوه ای یافت می شود رنگ آن به علت وجود مقادیری از آهن در آن است سیترین اگر در معرض حرارت قرار بگیرد رنگ آن سفید شده سیترین نیروی محرکی برای ذهن می باشد و جهت بهبود غده های ترشحی داخلی و گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ الکساندریت:

گوهری کمیاب و قیمتی است که از الکساندر دوم تزارروس به ارث برده شده دلیل منحصر به فرد بودن این سنگ وجود تیتانیوم و آهن و عنصر کروم به عنوان نا خالصی می باشد.

از خواص این سنگ از لخته شدن خون جلوگیری می کند برای دستگاه گوارش موثر می باشد در بیماری های پوستی منجمله جوش های صورت تولید می شود تنظیم کننده گلبول های قرمز مفید می باشد و آورنده خوشبختی و سعادت است.

چشم ببر:

این سنگ در گروه سنگ های کوارتز قرار دارد و غالباً از دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است و در رنگ های زلایی تا قرمز- قهوه ای یافت می شود چشم ببر باعث آرامش درونی و از برنده استرس می باشد تمرکز ذهنی را بالا برده و اعتماد به نفس را افزایش داده و برای کسانی که دچار مشکلات مالی هستند یاری دهنده با ارزشی است.

زمرد:

بیش از 6000 سال در بسیاری از فرهنگ ها مورد توجه بوده است زمرد زندگی زیبایی و عشق پایدار است، سمبل امید و انگیزه هست و به سبب قدرت و انرژی بسیارش قادر است چشم ها سیستم دفاعی بدن را بهبود بخشد.

 

سنگ های ماه تیر

یاقوت سرخ به همراه زمرد، مون استون (سنگ ماه) و مروارید سنگ های متولدین ماه تیر می باشند.

خصوصیات متولدین تیر

 • سمبل: خرچنگ
 • عنصر وجود: آب
 • ستاره حاکم: ماه
 • عدد شانس: 2 و 3 و 15 و 20
 • شخصیت : کاردینال

 

سنگ یاقوت سرخ:

نوعی از کروندوم است و مقادیر کمی از کروم باعث رنگ سرخ یاقوت است وجود این سنگ سبب ورود هیجان شود به زندگی روزمره می شود داشتن این سنگ سبب تحریک غده آدرنال می گردد و موجب تقویت و بهسازی سیستم خون و دفاع در برابر عفونت های درونی بوده و خون را از انواع سموم پاک می سازد.

سنگ مون استون: (سنگ ماه)

این سنگ از گونه های اورتو کلاز شیری رنگ و یک فلدسپار با خاصیت قلیایی می باشد درخشش آبی و سفید آن موجب نام گذاری آن به سنگ ماه است مون استون ها به اغلب مشکلات زبان غلبه می کنند از جمله سیستم تولید مثل بارداری و سندرم پیش از یائسگی

سنگ مروارید:

مروارید سنگ بسیار نرم بوده که حدود 2 % آن از آب تشکیل شده است نگهداری آن در جای گرم باعث ایجاد ترک هایی مویی روی سطح آن می شود.

از مروارید به عنوان سنگ طلسم ماه تولد تیر اشاره می شود این سنگ انرژی منفی را از کسی که آن را به همراه خود دارد جذب می کند این سنگ متولدین تیر ماه به شکل مستقیم با چاکراه سوم (ناف) و چاکرای هفتم (تاج) ارتباط دارد.

سنگ زمرد:

گونه ای از خانواده کانی بریل است زمرد برای باز سازی بدن پس از یک بیماری عفونی درمان سینوس ها ریه ها و عضلات به کار می رود زمردها به بهبود بازسازی عاطفه و قلب معروفند.

سنگ های متولدین ماه مرداد

سنگ ماه مرداد زبرجد (پریدوت) است هم چنین اونیکس عقیق سلیمانی سیاه سازدونیکس تورمالین بلوکوارتز توپاز طلایی و الماس از سنگ های ماه تولد مرداد می باشند.

خصوصیات ماه مرداد

 • نشان: شیر
 • ستاره حاکم: خورشید  
 • عنصر وجود: آتش  
 • سمبل: نیروی حیات

سنگ زبرجد

پردیوت نگین نیمه قیمتی و قدیمی می باشد و درخشش آن شبیه شیشه است رنگ زبرجد به میزان آهن موجود در ساختار بلوری آن است این سنگ نماد شادی و سر زندگی می باشد این نوع سنگ مرداد الهام بخش و برکت دهنده زندگی است از لختگی خون جلوگیری کرده سبب بهبود نفخ ناراحتی قلبی و افسردگی می شود و سیستم عصبی را فعال می سازد.

انیکس

نام اونیکس از زبان یونانی گرفته شده و به معنای نوکس یعنی ناخن می باشد هم عقیق سیاه هم انیکس دارای نوارهای سفیدی هستند اما شکل سیاه خالص بیشتر مورد پسند از خواص این سنگ سبب تعادل در چاکرای اول می شود و به نگین نور بخش شهرت دارد و به استفاده کننده آن قدرت و شجاعت می دهد.

هم چنین سبب محکم تر شدن استخوان ها می شود و متعادل کننده نیروی بدن نظیر عواطف و تمرکز هست.

ساردونیکس

این سنگ به لحاظ تخصصی یکی از انواع سنگ انیکس (کوارتز متبلور) است این سنگ دارای توانایی های شفا دهنده است و سیستم عصبی و قوه محرک احساسات با بهبود می بخشد این سنگ ماه تولد مرداد باعث تقویت سیستم عصبی بدن می شود.

تورمالین

سنگ تورمالین ممکن است با رنگ مرکزی صورتی با اطراف سبز دیده می شود که به آن تورمالین هندوانه ای گفته شود. تورمالین اگر تحت فشار هم قرار گیرد دارای بار الکتریکی می شود از خواص این سنگ احساس عشق و از خود گذشتگی موثر در مشکلات و بیماری های قلبی هم چنین بهبود مشکلات تنفسی و فشار خون و سبب آسودگی ذهن و افزایش قدرت تصمیم گیری می شود.

توپاز طلایی

می توان گفت این سنگ تنوع رنگی همانند رنگین کمال دارد از نوع با ارزش آن رنگ قرمز و صورتی می باشد. این سنگ باعث دوری حسادت و سحر و جادو می باشد. باعث از بین بردن افسردگی می باشد موثر بر هضم غذا و گوارش نیز هست انرژی و تنش ها را دور می کند و در دمان نقرس و بازسازی بافت ها نقش موثری دارد. ضمناً تقویت غده تیروئید و افزایش دهنده متابولیسم بدن است.

الماس

این نگین نه تنها سخت ترین نوع سنگ قیمتی است بلکه جزء سخت ترین کانی های جهان می باشد. گفته می شود طول عمر، فراوانی، تعادل به روابط زندگی دارد. و با حسادت مقابله می کند به دلیل ماهیت خیره کننده خود نیز به مدت طولانی به عنوان سنگ حفاظت شناخته شده است.

بلوکوارتز

دور کوهی؛ در صورت خلوص همانند آب بی رنگ است سنگ کریسال به صورت جداگانه و گروهی رشد می کنند و معمولاً در شکاف کوه ها شکل می گیرد و با چاقو نم توان آن را خراش داد به بالا رفتن عمل کردن ذهن کمک می کند برای مدیتیشن مفید است خستگی و بدن درد را از بین می برد این سنگ ماه مرداد به قدرت شهرت دارد.

سنگ های ماه شهریور

یاقوت کبود اصلی ترین سنگ ماه تولد شهریور است. کارنلین، یشم سبز، جاسپر، عقیق خزه ای، سیترین، مالاکیست، آزورین، مالاکیت، نیز از سنگ های این ماه می باشد.

خصوصیات متولد شهریور

 • نشان: مریم باکره 
 • صور خاکی: سمبله   
 • فلز: جیوه  
 • سیاره: عطارد
 • عنصر وجود: زمین 

یاقوت کبود

 جنس این سنگ از کروندوم و عنصر رنگ آن آهن و تیتانیوم می باشد. یاقوت به رنگ های قرمز/ زرد/ صورتی و سبز وجود دارد این سنگ از بین بردن سر درد و با چاکرای ششم و چشم سوم در رابطه است در بالا بردن راندمان هوش و ادراک مفید است از خون ریزی بینی جلوگیری می کند هم چنین برای تیروئید و گلو درد و برای بعضی دیگر از غدد مفید است.

کارنلین

از خانواده کلسید ونیس است. حقیق سلیمانی و بابا قوری از انواع مختلفی از کوارتز کلسیدانی هستند. کارنلین معمولاً به رنگ پرتقالی نیمه شفاف است.

امروزه هنوز هم از این سنگ برای از بین بردن افسردگی و افزایش آرامش و مقابله با افکار منفی مورد استفاده قرار می گیرد.

یشم سبز: وجود آهن باعث رنگ سبز سیر در سنگ یشم است معادن اصلی نگین یشم در آفریقا به خصوص میانمار می باشد. مهم ترین فواید این سنگ برای متولدین شهریور کودکانتان را از بیماری حفظ می کند شخصیت و رفتارهای درست شما را تثبیت می کند به کسب و کارتان رونق می بخشد شما را از گزند حیوانات حفظ می کند.

جاسپر

جاسچر سنگی مات دارای ساختار ریز دانه و متراکم از ذرات معدنی سیلیس که دارای رنگ های قرمز زرد و قهوه خاکستری می باشد این سنگ از بین برنده ترس و دلهره و احساس غم و اندوه است با خستگی مبارزه کرده و یبوست را از بین می برد برای کاهش دمای بدن در هنگام تب مفید است باعث بالا بردن عمل کرد گردش خون می شود و راندمان عمل کرد کبد و لوز المعده مفید است.

عقیق خزه ای

از انواع گرانبهای عقیق است و در رنگ های سبز متنوعی دیده می شود این سنگ نماد ثروت و طول عمر می باشد نا گفته نماند دارای خواص درمانی آن چنانی نیست عقیق خزه ای طلسم دار باغبان است از این سنگ برای ایجاد دوست جدید و کشف ؟؟ استفاده  

سیترین 

سیترین در انواع طیف رنگ زرد دیده می شود. رنگ آن به علت وجود مقادیری از آهن است سیترین در خود دو رنگی نشان می دهد. اگر احساس بیقراری یا آزردگی می کنید حتما آن را همراه خود داشته باشید هم چنین باعث رون شدن افکار و آگاهی کیهانی می شود.

مالاکیست

آزورین مالاکیست این سنگ از اعضای خانواده مس است و در رنگ های سبز و آبی وجود دارد.

این سنگ در بهبود دردهای گردن و گلو درد مفید است است و با بهینه سازی مصرف اکسیژن سبب بالا رفتن سیستم گردش خون می شود به خاطر وجود مس سبب درمان روماتیسم و درد مفاصل می شود به مدیتیشن کمک می کند و سبب آرامش درونی می شود.

سنگ های ماه مهر:

 

اُپال اصلی ترین سنگ ماه متولد مهر است هم چنین لاجورد  زبرجد یاقوت کبود به منو آن سنگ ماه مهر می­باشد.

خصوصیات متولد مهر

 • نشان: میزان
 • سیاره: زهره
 • مشهور به: سیاستمدار 
 • عنصر: هوا
 • رنگ محبوب: آبی نیلی
 • اُپال

اُپال دارای یک زمینه سفید است که سایه های درخشانی از دیگر رنگ ها در آن دیده می شود رنگ و شفافیت عوامل موثر در قیمت این نگین است هر چه پس زمینه اُپال تیره تر باشد قیمتش بالاتر است از این سنگ جهت آرام کردن دردهای روده و ورم معده و افزایش تعداد گلبول های قرمز استفاده می شود. این سنگ معروف به طلسم خوشبختی می باشد و به علت هفت رنگ بدنش اغلب هنر پیشه گان استفاده می کنند از خواص دیگر آن برطرف کردن اختلالات هورمونی و مداوای سرطان خون می باشد.

لاجورد

لاجورد گوهری با رنگ متغیر است از رنگ سبز مایل به آبی تا آبی سیر یافت می شود. و در صنعت مواد دارویی جهت ساخت رنگ آبی استفاده می شود این گوهر بیان کننده عشق زیبایی و هماهنگ کننده درون و برون می باشد هم چنین موجب ایجاد دوستی و همکاری می شود.

زبرجد

یک سنگ قیمتی از سیلیکات منیزیم و به شکل بلورهای سبز رنگ است از معدود سنگ هایی است که به شکل تک رنگ یافت می شود زبرجد زندگی شما را با رشد پاکسازی و تولدی دوباره همراه می کند و به عنوان متعادل کننده کل سیستم لنفاوی به بازسازی بافت و پاک کردن بدن جانی دوباره به استفاده کننده آن می دهد.

هم چنین موجب کاهش تب بهبود زخم حشرات و از بسیاری لحاظ سلامت چشم را بهبود می بخشد.

عقیق

از فراوان ترین سنگ های روی زمین است معمولاً کدر و نیمه شفاف است و می توان گفت به همه رنگ وجود دارد عقیق سنگ خوش شانسی متولد مهر است ان گوهر برای درمان جنون بیماری های طحال تأثیر گذار است استفاده از این سنگ بر بهبود خونریزی لثه موثر است این سنگ انرژی های منفی را دور می کند.

یاقوت کبود

این سنگ از لحاظ سختی بعد از الماس هر جایگاه دوم قرار دارد. از رنگ یاقوت از عناصر تیتانیوم و آهن نشأت دارد. این سنگ متولدین ماه مهر باعث حفاظت از چشم زخم و انرژی های منفی می شود و این سنگ می تواند شخص را برای دست یابی به آرزوهای مادی و هم چنین نگهداری ثروت کسب شده کمک کند. (نماد: میزان / رنگ محبوب / آبی نیلی / سیاره / زهره مشهور به سیاست مدار.

سنگ های ماه تولد آبان:

 

توپاز: بریل / آمیتیست / یاقوت سرخ / گارنت / سنگ مرجان / آبیسیدین (شیشه ؟؟) آکوامارین و اشک آپاج از سنگ های متولدین آبان هستند.

توپاز

در زبان سانسکریت به معنای آتش است و در طیف وسیع در رنگ های مختلف موجود می باشد این سنگ نماد وقار و شجاعت و سمبل سعادت و کامیابی است هم چنین از پودر این سنگ آبان ماه جههت درمان و بهبود زخم های شدید و سوختگی استفاده می شده است.

بریل

این سنگ جزو جواهرات ارزشمند و بسیار مشهور است که از درخشنگی بسیار بالا برخوردار است از بین النهرین می آید و به عنوان سنگ سحر آمیز توسط عابدین باستان عبادت می شده است.

آمیتیست

یک کریستال بسیار قوی با سختی 7 درجه مد است و بلور بندی تیری گونان و از رنگ بنفش کم رنگ تا تیره وجود دارد رنگ بنفش آمیتیست مظهور بزرگی و عظمت می باشد ارتشعات پایین را به فرکانس های بالاتر انتقال داده و انرژی منفی را تبدیل به انرژی عشق می نماید.

یاقوت سرخ

یاقوت سرخ یا روی یکی از با ارزشمند ترین سنگ های متولد آبان است و در اندازه بزرگ می تواند قیمتی بالاتر از الماس داشته باشد نشانه ای از این که پول یا ثروت در راه است و دارای ارتشاعات گرم کننده و تهییج کننده می باشد.

گارنت

لعل خانواده گارنت گروهی عظیم از مواد معدنی اند که خاصت های فیزیکی شبیه هم دارند تنوع در مواد معدنی این سنگ موجب ایجاد رنگ های متنوع می شود این سنگ نماد عشق و تعهد و الهام بخش خوبی و محبت است. هم چنین سبب کاهش افسردگی و کمک به ایجاد اعتماد به نفس می کنند.

سنگ مرجان

یک گوهر نرم از بقایای اسکلت موجودات آبزی به نام گزنه مرجانی ساخته شده است. مرجان علاوه بر ارتباط با الهه آب می تواند با طبیعت قضاوت های شگفت انگیز آن مرتبط باشد مرجان سرخ به طور مستقیم بر مریخ اثر گذاری دارد و سبب می گردد که انرژی مفیدش در سرنوشت شما تأثیر گذار شود.

آبسیدین سیاه

سنگ شیشه ای است که بعضی اوقات به طور طبیعی به هنگام برخورد رعد و برق در شن و ماسه تشکیل می شود اما عمدتاً از گدازه های آتشفشانی خنک شده حاصل می شود این سنگ مشکلات مفصلی و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد از خصوصیت تیز کننده این سنگ در ساختار کارد و سوزن استفاده می شود.

آکوامارین

در لاتین به معنای آب دریا که نشأت گرفته از رنگ آبی کم رنگ آن است قوی ترین انرژی آن در زمینه توانایی های رومی است هم چنین باعث بهبود التهاب گلو می شود.

اشک آپاچی

این در واقع نوعی آبسیدگن است گدازه های آتشفشانی وقتی با سرعت به بالا پرتاب می شود در هوا خنک شده و به شکل جامد می آید و در توده های پر لیست فرو می رود و پس از به وجود آمدن چند لایه این سنگ شکل می گیرد و معمولاً به رنگ سیاه دیده می شود این سنگ از بین برنده غم و اندوه و افکار منفی و استرس است.

خصوصیات متولدین آبان

 • سمبل: عقرب
 • سیاره: پلوتون
 • عنصر: آب
 • رنگ: قرمز تیره
 •  روز شانس: سه شنبه

سنگ های ماه تولد آذر

 

فیروزه اصلی ترین سنگ ماه تولد آذر می باشد به علاوه توپاز زرد و آبی آمیتیست یاقوت سرخ بریل یاقوت زرد متعلق به ماه تولد آذر می باشند. )

فیروزه

مهم ترین سنگ ماه تولد آذر می باشد مرغوب ترین فیروزه دنیا در شهر نیشابور ایران می باشد و در طیف رنگی آبی آسمانی تا سبز آبی مشاهده می شود از این سنگ در درمان سر دردها استفاده می شود فیروزه سنگی قوی برای وضعیت روحی و جسمانی و تقویت کل بدن می باشد.

توپاز زرد و آبی

توپاز ماده معدنی سیلیکاتی کمیاب بوده و غالباً در حفره های سنگ های آذرین مثل ریولیت یافت می شود و در اواخر دوره خنک سازی آن ها شکل می گیرد اغلب رنگ های توپاز بی رنگ تأثیری هستند از خواص این سنگ می توان به بهبود زخم ها و آرام کردن اعصاب اشاره کرد توپاز زرد نماد هم دلی و آرامش است هم چنین توپاز آبی می تواند به ما انرژی های آرامش بخش داده و افکار و ذهن ما را متمرکز کرد.

آمیتیست

کوارتز بلورین بنفش سنگی است که ما آن را آمیتیست می نامیم هنگامی که کریستال آمیتیست توسط طبیعت گرم می شود بخشی از کریستال تبدیل به سیترین و بخش دیگر تبدیل به آمیتیست می شود که نام این گوهر آمیترین است.

آمیتیست با افزایش قدرت درک و بینش الهام شفا و همین طور ارتقاء افکار به یک سطح معنوی بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد هم چنین به بهبود میگرن کمک می کند.

بریل زرد

سنگ شانس متولدین آذر می باشد این سنگ غالباً بی رنگ است و در صورت وجود نا خالصی هایی رنگ سنگ نیز تغییر می کند بریل زرد به عنوان هلیو دور شناخته می شود در حالی که بریل آبی به آکوامارین و بریل صورتی به عنوان مورگانیت شناخته می شود.

این سنگ در تمدن های باستانی به عنوان گوهر شفا و پیش گویی شناخته شده است اگر یک بریل را در دست خود و آن شبی را در ذهن خود مجسم کنید این امکان را فراهم ساخته که حدودی نگهداری آن هم را آشکار سازد.

یاقوت سرخ

روبی یک کراندوم متشکل از سیلیکات اکسید آلومینیوم است که رنگ آن به وسیله مواد کروم آهن و یا تیتانیوم به دست می آید این سنگ آورنده جوش و خروش در زندگی شخصی تان است خلاقیت را افزابش داده و آگاهی را هدیه می دهد تا زمانی که یک قطعه از این سنگ توسط شخص حمل شود رفاه و ثروت هرگز از آن شخص عزیمت نخواهد کرد.

یاقوت زرد

یکی از گوهرهای پر طرف دار در جواهرات است علت این طرفداری نیز طیف گسترده رنگی از رنگ زرد لیمویی روشن تا زرد خوش رنگ به طور کامل اشباع شده است.

برای دریافت تأثیرات آن باید فقط در انگشت اشاره پوشیده شود یاقوت زرد به خود حمل کننده ثروت عظیم شهرت و افتخار عرضه می کند.

خصوصیات متولدین ماه آذر

 • نشان: کماندار
 • عنصر: آتش
 • سیاره: مشتری
 • روز اقبال: پنجشنبه
 • حیوان: اسب

سنگ های ماه دی

 سنگ های ماه دی اصلی ترین سنگ این ماه گارنبت است یاقوت سرخ عقیق لاجورد اونیکس نیز از دیگر سنگ های این ماه هستند.

گارنت: گارنت یا لعل نام گروهی از ده گوهر گران قیمت متفاوت با ساختار شیمیایی یکسان می باشد که در طیف های رنگی قرمز تا نارنجی زرد بنفش صورتی سبز قهوه ای یا حتی سیاه را شامل می شود از خصوصیات مهم این سنگ تصفیه کننده باور نکردنی برای کل بدن است (خون قلب ریه ها) و در جذب ویتامین ها و مواد معدنی کمک شایانی می کند هم چنین برای خوابی آرام و بدون کابوس مفید است.

یاقوت سرخ:

سنگی بسیار نادر و یکی از با ارزش ترین جواهرات گرانبها در طبیعت است رنگ مهم ترین ویژگی یاقوت سرخ است در حالی که شفافیت آن در درجه دوم حائز اهمیت است برای هزاران سال روبی به عنوان سنگ عشق انرژی شور و اشتیاق در نظر گرفته می شود هم چنین به عنوان سنگ شجاعت نیز شناخته شده است و این سنگ مرتبط با ستاره خورشید می باشد.

عقیق:

این سنگ در توده های سخت گرد مانندی در سنگ گدازه های آتش فشانی رخ می دهد.

عقیق یکی از قدیمی ترین سنگ های شفا بخش و بخت آور است گفته شده که عقیق حافظه و تمرکز و هم چنین استقامت خود را افزایش می دهد این سنگ از نظر فیزیکی به منظور بهبود سیستم انتقال خون درمان اختلالات پانکراس و پاکسازی ارتباط بین قلب و ذهن شخص موثر می باشد.

لاجورد: 

Tapis lazuii یک نوع کانی خاص می باشد که از ترکیب کانی های دیگر شکل گرفته است رنگ شفافیت و ظاهر بسته به مقدار مختلف از مواد طبیعی تشکیل دهنده آن متفاوت خواهد بود  این سنگ جواهر مدیتیشن و تفکر است اگر این سنگ روی بدن قرار گیرد دارای قدرت شفا بخش و تصفیه کننده زیادی می باشد هم چنین بر طرف کننده بی خوابی سر گیجه و فشار خون می باشد .

اُنیکس:

این سنگ یک کانی کلسیدونی است که در رنگ های مختلف یافت می شود ولی نوع سیاه آن محبوبیت و معروفیت بیشتری دارد  استفاده از این سنگ ماه دی در از بین بردن استرس و مشکلات عصبی بسیار توصیه می شود و جهت افزایش قدرت کنترل ذهن و اعصاب بسیار موثر است انرژی اونیکس باید یک بار در هفته زیر آب جاری تخلیه شود و اگر به طور گسترده یا طولانی استفاده شود قرار دادن آن در زمین یک بار در ماه به بهبود قدرت آن کمک می کند.

 • سمبل: بز
 • عنصر: خاک
 • سیاره: زحل
 • رنگ متولدین دی: سیاه و قهوه ای

سنگ های ماه تولد بهمن ماه

 

بهترین سنگ ماه تولد بهمن آمیتیست است. هم چنین گارنت، جاسپر زرد، عقیق سبز (خزه ای)، فیروزه ، سوژیلیت و اوپال نیز از سنگ های ماه تولد بهمن می باشند.

خصوصیات متولدین بهمن [سمبل: مردودلو   سیاره حاکم: اورانوس    رنگ محبوب: آبی فیروزه ای   شخصیت: ثابت   عنصر: هوا   شعار: من می دانم]

سنگ آمیتیست: Amethyst

یکی از سنگ های با ارزش از خانواده کوارتز می باشد که دارای رنگ سلطنتی غنی از بنفش- ارغوانی است کانی آمیتیست غالباً به شکل کریستال شش وجهی یافت می شود که معمولا در بیشتر نمونه های سنگهای آذرین رخ می دهد رنگ این سنگ بسیار نا پایدار است و با قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید کم رنگ شده و برای بازگشت رنگ پریده آن با قرار دادن آن در فویل فلزی رنگ آن بهبود پیدا می کند اختر شناسان باستان معتقد بودند این سنگ قدرتمند انسان را در برابر سحر و افسون و شیطانی محفوظ می دارد و هم چنین آورنده موفقیت و خوش شانسی برای صاحب خود است.

سنگ جاسپر زرد: Jasper

سنگ جاسپر از گونه های کلسیدونی و کوارتز می باشد که به اشکال نا منظم و کدر وجود دارد طیف رنگی جاسپر در مایه های قهوه ای خاکستری- آبی قرمز- زرد و سبز دیده می شود این سنگ شما را به انرژی خورشسد متصل می کند و باعث شادی و اشتیاق و انرژی مثبت در شما می شود به افزایش اعتماد به نفس کمک کرده و موجب کاهش استرس و اضطراب می شود این سنگ قادر است شبیه به آدرنالین برای شما باشد.

سنگ عقیق سبز: خزه ای Mass Agate

عقیق از خانواده کوارتز می باشد و یکی از قدیمی ترین سنگ های نیمه قیمتی است که توسط انسان استفاده شده و در طیف گسترده ای از رنگ ها یافت می شود این سنگ خستگی را تسکین می دهد اعتماد را ترغب می کند و در درمان سرما خوردگی و انفولانزا موثر می باشد و باعث ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای سوم و پنجم نیز می باشد.

سنگ گارنت: garnet

گارنت یا نار سنگ مجموعه ای مواد معدنی است که به عنوان سنگ های قیمتی استفاده شده است. گارنت اغلب در رنگ قرمز دیده شده است ولی طیف های رنگی مختلفی را شامل می شود این سنگ برای بهبود زخم و بیماری های خون بسیار موثر است.

سنگ فیروزه: Tarquoise

سنگ فیروزه سمبل سنگ های قیمتی ایران است که در گذشته به سنگ ترکی معروف بوده علت آن این بود که در گذشته فیروزه ایران از راه ترکیه وارد اروپا می شده است فیروزه به معنی سنگ خوش شانسی و شادی و چشم زخم در نظر گرفته می شود فیروزه در واقع فسفات مس (آبدا اکمینیوم) است که از رنگ آبی آسمانی تا سبز آبی یافت می شود به طور کلی فیروزه گوهر موفقیت و کامیابی می باشد.

سنگ سوژیلیت: Sogelite

گوهری جدید می باشد که به وسیله دانشمند ژاپنی به نام دکتر سوجی در سال 1944 کشف شده است این سنگ سمبل کنترل خود است و برای افرادی که از درد زیادی رنج می برند بسیار موثر است .

سنگ اوپال: Opal

نگین اوپال یک ماده معدنی با ساختاری غیر بلورین و بدون شکل است سنگ اوپال اغلب حاوی 20 درصد آب است و اگر به درستی مراقبش نباشید ممکن است ترک ببندد این سنگ نماد معناداری و بصیرت عرفانی می باشد همیشه سعی کنید اوپال را استفاده نشده (دسته اول) به کار ببرید شاید این به این دلیل است که انرژی صاحب حداقل تا دو سال در آن می ماند به طور کلسی همه اوپال ها در جذب خوش اقبالی برای صاحب خود خواص بی نظیری دارد.

سنگ های ماه تولد اسفند ماه

 

سنگ آکوامارین اصلی ترین سنگ تولد اسفند می باشد هم چنین یشم سنگ خون آمتیست یاقوت کبود بلور کوارتز نیز سنگ های این ماه را شامل می شود.

خصوصیات متولدین اسفند [ سمبل: ماهی   عنصر: آب   سیاره: نپتون   روز شانس: پنجشنبه   رنگ محبوب: سبز متمایل به آبی ]

سنگ آکوامارین: Aquamarine

از آن جایی که عنصر وجود اسفندی ها آب است بهترین سنگ ماه تولد برای آن ها آکوامارین می باشد آکوامارین به معنی آب دریا است. بلورهای این سنگ معمولاً درشت و بدون ناخالصی هستند و به صورت بی رنگ و آبی سیر خود را نشان می دهد 50 درصد معادن آن در ماداگاسکار وجود دارد این سنگ به الهه دریا معروف بوده آکوامارین محرک انرژی روانی و پژوهش ذهن می باشد این سنگ جهت آرامش خاطر رفع اضطراب نیروی سخن وری و افزایش ضریب هوشی بسیار سودمند می باشد.

سنگ یشم: jade

از این گوهر به عنوان سنگ بهشت نام می برند و دو گونه یشم کشف شده یکی یشم درجه یک برلی یا ژادئیت و نفریت یا در واقع یشم که قیمت یشم غالباً به عنوان سمبل خلوص و آرامش شهرت دارد و همین طور اثرات مثبتی بر هر گونه اتفاقات مرتبط با درون قلب ما از جمله عشق و روابط دوستانه دارد یشم به عنوان سنگ قلب نیز معروف است و به همین دلیل مستقیماً بر چاکرای چهارم یعنی قلب مربوط می شود.

سنگ خون: Heliotrope

سنگ خون یکی از سنگ های خانواده کوارتز کلسیدونی است و هم چنین هلیو تروپ نیز نامیده می شود. جالب است بدانید در قطعات کوچک تر سنگ خون معمولاً رنگ قرمز آن پدیدا نمی شود و بیشتر در کشور هند یافت می شود در حدود سه هزار سال پیش از آن برای فعالیت های جادوگری مثل پیش بینی آینده در رویدادهای آب و هوا استفاده می شده است همین طور به محافظت فرد دارای این سنگ در مقابل ضریب و گمراهی دیگران مشهور بوده است.

سنگ یاقوت کبود: (یاقوت سرخ)

گرانبهاترین سنگ ماه تولد اسفند می باشد حضور مقدار کمی کروم در یاقوت سرخ رنگ خیره کننده ای به آن می دهد. در قدیم سمبل شجاعت در جنگجویان بوده است در بریتانیا داخل انگشترهای پادشاهان استفاده باعث می شود اعتماد به نفس و اقتدار در عمل را به آن ها بدهد.

سنگ بلور کوارتز:

سنگ کوارتز بی رنگ شفاف به بلور کوارتز معروف است معمولاً بلورهای کوارتز به صورت گنبدی شکل یا تراش می دهند این بلورها با وزن بیش از 500 کیلوگرم نیز یافت شده است کوارتز سنگ برای ذهن است و می تواند به کمک تمرکز ذهن و تصمیم گیری بیاید از این سنگ به عنوان پیش بینی آینده مورد استفاده قرار می گرفته.

سنگ آمیتیست: Amethyst

یکی از گونه های متفاوت از خانواده کوارتز با ساختار سیلیکودی اکسید می باشد این سنگ به شکل بنفش ارغوانی و یاسی مشاهده می شود آمیتیست نگین محافظ است شما را از انرژی های شر و منفی محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *